GCM32ER71A226ME12K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 2.805
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 617
Datasheet
Taiyo Yuden
In Stock: 1.909
Taiyo Yuden
22 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
GCM32ER71A226ME12K
DigiKey Part Number
GCM32ER71A226ME12K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM32ER71A226ME12K
Description
CAP CER 22UF 10V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GCM32ER71A226ME12K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)