GCM32D5C3A682FX01K
DigiKey Part Number
490-GCM32D5C3A682FX01KTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GCM32D5C3A682FX01KCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GCM32D5C3A682FX01KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM32D5C3A682FX01K
Description
CAP CER 6800PF 1KV C0G/NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6800 pF ±1% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)