GCM31CD70J226KE02K
DigiKey Part Number
490-GCM31CD70J226KE02KTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GCM31CD70J226KE02KCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GCM31CD70J226KE02KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM31CD70J226KE02K
Description
CAP CER 22UF 6.3V X7T 1206
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X7T 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
GCM31CD70J226KE02K Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)