GCJ31CL8YA105KA01K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 3.447
Datasheet
1 µF ±10% 35V Ceramic Capacitor X8L 1206 (3216 Metric)
GCJ31CL8YA105KA01K
DigiKey Part Number
490-GCJ31CL8YA105KA01KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCJ31CL8YA105KA01K
Description
CAP CER 1UF 35V X8L 1206
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCJ31CL8YA105KA01K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)