GC355DD7LP684KX18K is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
0.68 µF ±10% 450V Ceramic Capacitor X7T 2220 (5750 Metric)
GC355DD7LP684KX18K
DigiKey Part Number
490-GC355DD7LP684KX18KTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GC355DD7LP684KX18KCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GC355DD7LP684KX18KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GC355DD7LP684KX18K
Description
CAP CER 0.68UF 450V X7T 2220
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GC355DD7LP684KX18K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)