GC331BD7LQ223KX18L
DigiKey Part Number
490-GC331BD7LQ223KX18LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GC331BD7LQ223KX18LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GC331BD7LQ223KX18LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GC331BD7LQ223KX18L
Description
CAP CER 0.022UF 630V X7T 1206
Detailed Description
0.022 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7T 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
GC331BD7LQ223KX18L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)