DFE201208K-R47M=P2 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Murata Electronics
In Stock: 3.589
Datasheet
Image for DFE201208K-R47M=P2 is not available
DFE201208K-R47M=P2
DigiKey Part Number
490-DFE201208K-R47M=P2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DFE201208K-R47M=P2
Description
FIXED IND 470NH SURFACE MOUNT
Customer Reference
Detailed Description
470 nH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 0805 (2012 Metric)
Category
Shielding
Shielded
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Packaging
Bulk
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Type
Drum Core, Wirewound
Supplier Device Package
0805
Material - Core
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Inductance
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Tolerance
±20%