DE2E3KY222MJ3BM02F is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 2.193
Datasheet
2200 pF ±20% 250VAC Ceramic Capacitor E Radial, Disc
DE2E3KY222MJ3BM02F
DigiKey Part Number
490-DE2E3KY222MJ3BM02F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DE2E3KY222MJ3BM02F
Description
CAP CER
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
DE2E3KY222MJ3BM02F Models
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C