DE11XKX150JA4BC05F is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 0
Datasheet
15 pF ±5% 250VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
DE11XKX150JA4BC05F
DigiKey Part Number
490-9342-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DE11XKX150JA4BC05F
Description
CAP CER 15PF 250V SL RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
DE11XKX150JA4BC05F Models
Category
Features
Flame Retardant
Mfr
Ratings
X1, Y1
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Temperature Coefficient
Lead Style
Straight
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C