WTKVA20PJ-C45 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Image for WTKVA20PJ-C45 is not available
WTKVA20PJ-C45
DigiKey Part Number
4134-WTKVA20PJ-C45-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WTKVA20PJ-C45
Description
WTKVA20PJ-C45
Detailed Description
20 Position Rectangular Plug Connector Crimp Gold 22 AWG
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
AirBorn, a Molex company
Connector Type
Plug
Wire Gauge
22 AWG
Contact Type
Male Pin
Features
Mounting Flange
Number of Positions
20
Pitch
0.100" (2.54mm)