WTBV20PCSY-1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Image for WTBV20PCSY-1 is not available
WTBV20PCSY-1
DigiKey Part Number
4134-WTBV20PCSY-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WTBV20PCSY-1
Description
WTBV20PCSY-1
Detailed Description
20 Position Rectangular Plug Connector Solder Cup Gold 22 AWG
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
AirBorn, a Molex company
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Bulk
Cable Termination
Solder Cup
Part Status
Active
Wire Type
Discrete
Connector Type
Plug
Wire Gauge
22 AWG
Contact Type
Male Pin
Features
Board Guide
Number of Positions
20
Contact Finish
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)