WTBT30SAR9 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Image for WTBT30SAR9 is not available
WTBT30SAR9
DigiKey Part Number
4134-WTBT30SAR9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WTBT30SAR9
Description
WTBT30SAR9
Detailed Description
30 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold
Category
Mounting Type
Through Hole, Right Angle
Contact Length - Post
0.140" (3.56mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Style
Board to Board
Features
Jackscrews, Mating Flange, Mounting Flange
Number of Positions
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
1000V
Row Spacing - Mating
0.100" (2.54mm)