WTAX30SACJTC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Image for WTAX30SACJTC is not available
WTAX30SACJTC
DigiKey Part Number
4134-WTAX30SACJTC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WTAX30SACJTC
Description
WTAX30SACJTC
Detailed Description
30 Position Rectangular Receptacle Connector Solder Cup Gold 22 AWG
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
AirBorn, a Molex company
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Bulk
Cable Termination
Solder Cup
Part Status
Active
Wire Type
Discrete
Connector Type
Receptacle
Wire Gauge
22 AWG
Features
Jackscrews
Number of Positions
30
Contact Finish
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)