WG104SAD9SY-11 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
104 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
WG104SAD9SY-11
DigiKey Part Number
4134-WG104SAD9SY-11-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WG104SAD9SY-11
Description
WG104SAD9SY-11
Detailed Description
Insulation Height
0.350" (8.89mm)
Connector Type
Contact Length - Post
0.140" (3.56mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Features
Mating Flange, Polarizing Key
Number of Positions
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
1000V
Row Spacing - Mating
0.125" (3.18mm)