MK-2R5-015-335-220S is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 9
Datasheet
In Stock: 12
In Stock: 10
In Stock: 8
In Stock: 0
In Stock: 6
15 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
MK-2R5-015-335-220S
DigiKey Part Number
4134-MK-2R5-015-335-220S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MK-2R5-015-335-220S
Description
CONN MICRO-D PLUG 15POS R/A SLDR
Detailed Description
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (2-56)
Shell Material, Finish
Stainless Steel
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
3A
Contact Material
Beryllium Copper
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C