IW-2P1-10-PVT9-J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Image for IW-2P1-10-PVT9-J is not available
IW-2P1-10-PVT9-J
DigiKey Part Number
4134-IW-2P1-10-PVT9-J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IW-2P1-10-PVT9-J
Description
IW-2P1-10-PVT9-J
Detailed Description
10 Position Rectangular Plug Connector Solder Cup Gold 22 AWG
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
AirBorn, a Molex company
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Fastening Type
Screw Lock
Packaging
Bulk
Cable Termination
Solder Cup
Part Status
Active
Wire Type
Ribbon Cable
Connector Type
Plug
Wire Gauge
22 AWG
Features
Feed Through
Number of Positions
10
Contact Finish
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)