0430310003-11-A4-D
DigiKey Part Number
0430310003-11-A4-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430310003-11-A4-D
Description
11" PRE-CRIMP A2015A ORANGE
Customer Reference
Detailed Description
Orange 24 AWG Jumper Lead Pin to Pin Gold 11.0" (279.4mm)
Category
Wire Gauge
24 AWG
Contact Finish
Gold
Series
Color
Orange
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Contact End
Pin to Pin
Length
11.0" (279.4mm)
Alternate Color
11" PRE-CRIMP A2015B BLACK
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP A2015G GREEN
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP A2015L BLUE
11" PRE-CRIMP A2015N BROWN
11" PRE-CRIMP A2015R RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2015A ORANGE
3" PRE-CRIMP A2015A ORANGE
4" PRE-CRIMP A2015A ORANGE
5" PRE-CRIMP A2015A ORANGE
6" PRE-CRIMP A2015A ORANGE