0430300004-10-V6-D
DigiKey Part Number
0430300004-10-V6-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300004-10-V6-D
Description
10" PRE-CRIMP 1853 VIOLET
Customer Reference
Detailed Description
Violet 26 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
26 AWG
Contact Finish
Tin
Series
Color
Violet
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Length
10.0" (254.0mm)
Alternate Color
10" PRE-CRIMP 1853 BLACK
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP 1853 BLUE
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP 1853 BROWN
10" PRE-CRIMP 1853 GREEN
10" PRE-CRIMP 1853 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1853 VIOLET
3" PRE-CRIMP 1853 VIOLET
4" PRE-CRIMP 1853 VIOLET
5" PRE-CRIMP 1853 VIOLET
6" PRE-CRIMP 1853 VIOLET