0039000181-10-B0-D
DigiKey Part Number
0039000181-10-B0-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0039000181-10-B0-D
Description
10" PRE-CRIMP A2040 BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Black 20 AWG Jumper Lead Socket to Socket Gold 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Contact Finish
Gold
Series
Color
Black
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Contact End
Socket to Socket
Length
10.0" (254.0mm)
Alternate Color
10" PRE-CRIMP A2040 BLUE
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2040 BROWN
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2040 GREEN
10" PRE-CRIMP A2040 ORANGE
10" PRE-CRIMP A2040 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040 BLACK
3" PRE-CRIMP A2040 BLACK
4" PRE-CRIMP A2040 BLACK
5" PRE-CRIMP A2040 BLACK
6" PRE-CRIMP A2040 BLACK