ZX75LP-105-S+
DigiKey Part Number
3157-ZX75LP-105-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZX75LP-105-S+
Description
RF FILTER LOW PASS 4MHZ INLINE
Detailed Description
115MHz (Cutoff) Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) 105MHz Bandwidth 2dB Inline, SMA Connection, F and M
Category
Filter Type
Low Pass
Insertion Loss
2dB
Size / Dimension
0.740" L x 0.750" W (18.80mm x 19.05mm)
Frequency
115MHz (Cutoff)
Height (Max)
0.490" (12.45mm)
Bandwidth
105MHz