ZX75BP-1034-S+
DigiKey Part Number
3157-ZX75BP-1034-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZX75BP-1034-S+
Description
RF FILTER BAND PASS 1.034GHZ MOD
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.034GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 114MHz Bandwidth 2dB Module, SMA Connectors
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Mini-Circuits
Insertion Loss
2dB
Series
Mounting Type
Chassis Mount
Packaging
Tray
Package / Case
Module, SMA Connectors
Part Status
Active
Size / Dimension
1.200" L x 0.750" W (30.48mm x 19.05mm)
Frequency
1.034GHz Center
Height (Max)
0.490" (12.45mm)
Bandwidth
114MHz