SMLJ58CE3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 929
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Bourns Inc.
In Stock: 0
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Taiwan Semiconductor Corporation
Littelfuse Inc.
Diodes Incorporated
103V Clamp 29.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB
SMLJ58CE3/TR13
DigiKey Part Number
SMLJ58CE3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMLJ58CE3/TR13
Description
TVS DIODE 58VWM 103VC DO214AB
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
29.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
300W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
103V