SMAJ70CE3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
STMicroelectronics
In Stock: 4.354
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 32.495
Datasheet
Littelfuse Inc.
In Stock: 142
Diodes Incorporated
In Stock: 79
125V Clamp 4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
SMAJ70CE3/TR13
DigiKey Part Number
SMAJ70CE3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ70CE3/TR13
Description
TVS DIODE 70VWM 125VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4A
Mfr
Power - Peak Pulse
500W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
70V
Voltage - Breakdown (Min)
77.8V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
125V