SMAJ13E3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
STMicroelectronics
In Stock: 90
Datasheet
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 0
STMicroelectronics
Bourns Inc.
Littelfuse Inc.
In Stock: 40
Diodes Incorporated
YAGEO
YAGEO
Comchip Technology
23.8V Clamp 21A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
TO-214AC SMA
SMAJ13E3/TR13
DigiKey Part Number
SMAJ13E3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ13E3/TR13
Description
TVS DIODE 13VWM 23.8VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
21A
Mfr
Power - Peak Pulse
500W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.8V