MPLAD30KP24CAE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
39.8V Clamp 753A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
MPLAD30KP24CAE3
DigiKey Part Number
MPLAD30KP24CAE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD30KP24CAE3
Description
TVS DIODE 24VWM 39.8VC PLAD
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MPLAD30KP24CAE3 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
753A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
39.8V