MPLAD30KP24CA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
39.8V Clamp 753A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
MPLAD30KP24CA
DigiKey Part Number
1086-7406-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD30KP24CA
Description
TVS DIODE 24VWM 39.8VC PLAD
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MPLAD30KP24CA Models
Category
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Military
Bidirectional Channels
1
Qualification
MIL-PRF-19500
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
39.8V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
753A