MASMBJ24A is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
38.9V Clamp 15.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
MASMBJ24A
DigiKey Part Number
1086-5510-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMBJ24A
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AA
Detailed Description
EDA/CAD Models
MASMBJ24A Models
Category
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
15.4A