MASMBJ15A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Diodes Incorporated
In Stock: 0
24.4V Clamp 24A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
MASMBJ15A
DigiKey Part Number
1086-5478-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMBJ15A
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AA
Detailed Description
EDA/CAD Models
MASMBJ15A Models
Category
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
24A