MAPLAD15KP24CAE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
38.9V Clamp 384A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
MAPLAD15KP24CAE3
DigiKey Part Number
1086-4707-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPLAD15KP24CAE3
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC PLAD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MAPLAD15KP24CAE3 Models
Category
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
384A