DSC6331JI2AB-050.0000T is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
50 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V 4-VLGA
DSC6331JI2AB-050.0000T
DigiKey Part Number
150-DSC6331JI2AB-050.0000TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC6331JI2AB-050.0000T
Description
MEMS OSC, LVCMOS, 50MHZ, 25PPM,
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Spread Spectrum Bandwidth
±0.25%, Center Spread
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
3mA (Typ)
Package / Case
4-VLGA
Type
Supplier Device Package
4-VLGA (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V