DSC6301ML1AB-010.0000T is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DSC6301ML1AB-010.0000T is not available
DSC6301ML1AB-010.0000T
DigiKey Part Number
150-DSC6301ML1AB-010.0000TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC6301ML1AB-010.0000T
Description
OSC MEMS LOW PWR SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Enable/Disable 4-VFLGA
Category
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Spread Spectrum Bandwidth
±0.25%, Center Spread
Current - Supply (Max)
3mA (Typ)
Package / Case
4-VFLGA
Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)