DSC6111JI2B-432K000T is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
432 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-VLGA
Microchip Technology MEMS and Crystal Oscillator Solutions PIO | DigiKey
DSC6111JI2B-432K000T
DigiKey Part Number
150-DSC6111JI2B-432K000T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC6111JI2B-432K000T
Description
MEMS OSC LVCMOS 25PPM 2.5X2.0MM
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
3mA (Typ)
Package / Case
4-VLGA
Type
Supplier Device Package
4-VLGA (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)