DSC6003MA3B-032.0000 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
32 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Enable/Disable 4-VFLGA
Microchip Technology MEMS and Crystal Oscillator Solutions PIO | DigiKey
DSC6003MA3B-032.0000
DigiKey Part Number
150-DSC6003MA3B-032.0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC6003MA3B-032.0000
Description
MEMS OSC XO 32.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
DSC6003MA3B-032.0000 Models
Category
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
1.3mA (Typ)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-VFLGA
Type
Supplier Device Package
4-VFLGA (2x1.6)
Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)