DSC1223NI1-156M2500T is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
156.25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Enable/Disable 6-VDFN
Microchip Technology MEMS and Crystal Oscillator Solutions PIO | DigiKey
DSC1223NI1-156M2500T
DigiKey Part Number
150-DSC1223NI1-156M2500T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1223NI1-156M2500T
Description
MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-85C
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
32mA (Typ)
Supplier Device Package
6-VDFN (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)