DSC1223BI2-100M0000 is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
In Stock: 79
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Enable/Disable 6-VDFN
Microchip Technology MEMS and Crystal Oscillator Solutions PIO | DigiKey
DSC1223BI2-100M0000
DigiKey Part Number
150-DSC1223BI2-100M0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1223BI2-100M0000
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
32mA (Typ)
Supplier Device Package
6-VDFN (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)