DSC1221NL1-125M0000 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
125 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Enable/Disable 6-VDFN
DSC1221NL1-125M0000
DigiKey Part Number
150-DSC1221NL1-125M0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1221NL1-125M0000
Description
MEMS OSC XO 125.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
27mA (Typ)
Supplier Device Package
6-VDFN (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)