DSC1202DI3-156M0000T is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
156 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.25V ~ 3.63V Standby (Power Down) 6-VDFN
DSC1202DI3-156M0000T
DigiKey Part Number
150-DSC1202DI3-156M0000T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1202DI3-156M0000T
Description
MEMS OSC HP 156MHZ LVPECL -40C-8
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
50mA (Typ)
Supplier Device Package
6-VDFN (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)