DSC1122BL2-018.4320 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
18.432 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.25V ~ 3.63V Enable/Disable 6-VDFN
Microchip Technology MEMS and Crystal Oscillator Solutions PIO | DigiKey
DSC1122BL2-018.4320
DigiKey Part Number
150-DSC1122BL2-018.4320-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1122BL2-018.4320
Description
MEMS OSC XO 18.4320MHZ LVPECL
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
58mA
Package / Case
6-VDFN
Type
Supplier Device Package
6-CDFN (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)