DSC1121CL5-003.3000T is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
3.3 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.6V 6-VDFN
Microchip Technology MEMS and Crystal Oscillator Solutions PIO | DigiKey
DSC1121CL5-003.3000T
DigiKey Part Number
150-DSC1121CL5-003.3000T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1121CL5-003.3000T
Description
OSC MEMS LOW PWR SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
35mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)