DSC1121AI2-053.1250 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
53.125 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.6V 6-VDFN Exposed Pad
DSC1121AI2-053.1250
DigiKey Part Number
150-DSC1121AI2-053.1250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1121AI2-053.1250
Description
MEMS OSC XO 53.1250MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
35mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)