DSC1121AI1-064.0000 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
64 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.6V 6-VDFN Exposed Pad
DSC1121AI1-064.0000
DigiKey Part Number
150-DSC1121AI1-064.0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1121AI1-064.0000
Description
MEMS OSC XO 64.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
35mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-VDFN Exposed Pad
Type
Supplier Device Package
6-VDFN (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Output
CMOS
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)