DSC1103CI1-150.0000T is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
150 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Standby (Power Down) 6-VDFN
Microchip Technology MEMS and Crystal Oscillator Solutions PIO | DigiKey
DSC1103CI1-150.0000T
DigiKey Part Number
150-DSC1103CI1-150.0000T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1103CI1-150.0000T
Description
MEMS OSC LOW JITTER 150MHZ LVDS
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
32mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)