DSC1103CE2-167.7722 is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
167.7722 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Standby (Power Down) 6-VDFN
Microchip Technology MEMS and Crystal Oscillator Solutions PIO | DigiKey
DSC1103CE2-167.7722
DigiKey Part Number
150-DSC1103CE2-167.7722-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1103CE2-167.7722
Description
MEMS OSC XO 167.7722MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
32mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)