DSC1103BL5-026.8800T is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
26.88 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Standby (Power Down) 6-VDFN
Microchip Technology MEMS and Crystal Oscillator Solutions PIO | DigiKey
DSC1103BL5-026.8800T
DigiKey Part Number
150-DSC1103BL5-026.8800T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1103BL5-026.8800T
Description
MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-105C
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
32mA
Supplier Device Package
6-CDFN (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)