DSC1102CI2-148.5000 is out of stock and can be placed on backorder.
In Stock: 0
148.5 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.25V ~ 3.63V Standby (Power Down) 6-VDFN
DSC1102CI2-148.5000
DigiKey Part Number
150-DSC1102CI2-148.5000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1102CI2-148.5000
Description
MEMS OSC XO 148.5000MHZ LVPECL
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
58mA
Package / Case
6-VDFN
Type
Supplier Device Package
6-VDFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)