DSC1101DI5-024.0000T is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
24 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.6V Standby (Power Down) 6-VDFN
Microchip Technology MEMS and Crystal Oscillator Solutions PIO | DigiKey
DSC1101DI5-024.0000T
DigiKey Part Number
150-DSC1101DI5-024.0000T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1101DI5-024.0000T
Description
MEMS OSC LOW POWER LVCMOS 40C-8
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
35mA
Package / Case
6-VDFN
Type
Supplier Device Package
6-VDFN (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)