DSC1101CE5-049.1520T is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
49.152 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.6V Standby (Power Down) 6-VDFN
Microchip Technology MEMS and Crystal Oscillator Solutions PIO | DigiKey
DSC1101CE5-049.1520T
DigiKey Part Number
150-DSC1101CE5-049.1520T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1101CE5-049.1520T
Description
MEMS OSC LOW POWER LVCMOS 20C-7
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
35mA
Package / Case
6-VDFN
Type
Supplier Device Package
6-VDFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)