DSC1101AL2-156.2500T is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
156.25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.6V Standby (Power Down) 6-VDFN Exposed Pad
Microchip Technology MEMS and Crystal Oscillator Solutions PIO | DigiKey
DSC1101AL2-156.2500T
DigiKey Part Number
150-DSC1101AL2-156.2500T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1101AL2-156.2500T
Description
MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-105C
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
35mA
Package / Case
6-VDFN Exposed Pad
Type
Supplier Device Package
6-VDFN (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)