DSC1001DE5-045.1584 is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
45.1584 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.7V ~ 3.6V Standby (Power Down) 4-VDFN
DSC1001DE5-045.1584
DigiKey Part Number
150-DSC1001DE5-045.1584-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1001DE5-045.1584
Description
MEMS OSC XO 45.1584MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.7V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
10.5mA
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)