DSC1001BI3-033.0000 is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
33 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.7V ~ 3.6V Standby (Power Down) 4-VDFN
DSC1001BI3-033.0000
DigiKey Part Number
150-DSC1001BI3-033.0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1001BI3-033.0000
Description
MEMS OSC XO 33.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.7V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
10.5mA
Package / Case
4-VDFN
Type
Supplier Device Package
4-VDFN (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)